Misja i cele fundacji

Cele statutowe:
-upowszechnianie wiedzy  na temat raka jelita grubego,
-finansowanie działań profilaktycznych na rzecz  wykrywania raka jelita grubego,
-promowanie zdrowego trybu życia,
-pomoc psychoterapeutyczna dla chorych i rodzin,
-pobudzanie aktywności wolontariuszy na rzecz walki z nowotworami,
-pomoc prawna i informacyjna dla  poszkodowanych chorych,
-pozyskiwanie funduszy na działalność statutową fundacji.

Kim jesteśmy?
Tzw. ludźmi z doświadczeniami, którym choroba najczęściej wywróciła życie do góry nogami . Fundacją , która powstała  dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin. Skupiamy się głównie na walce z rakiem jelita grubego, wsparciu chorych i ich najbliższych , zagubionych i zalęknionych, często bezsilnych.  Bez zadęcia, drobnymi kroczkami będziemy robić swoje.  Bo liczy się człowiek.

Dlaczego?
- każdego roku liczba chorych na raka jelita grubego rośnie,
- śmiertelność z jego powodu jest w Polsce bardzo wysoka,
- z rakiem można i trzeba walczyć,
- łatwo go zdiagnozować,
- dobrze się leczy,
- zawsze warto podzielić się swoim doświadczeniem, zdobytą informacją , wsparciem,
- najcenniejsze co mamy to życie nasze i naszych bliskich.

Jeśli dzięki nam uda się uratować choć jedno życie, pomóc choć jednej osobie - to było warto. Nasi wolontariusze chcą pomagać ludziom, a fundacja jest miejscem do tego stworzonym. Zawsze jesteśmy z wami  i do waszej dyspozycji.

Kiedy?
Dziś. Nie ma czasu na zwlekanie, odkładanie na jutro podjęcia decyzji o zdrowym trybie życia, badaniu czy telefonie do chorego znajomego. Dołącz do nas – ludzi kochających życie, stawiających czoło przeciwnościom. U nas zawsze jest odpowiedni moment aby rozmawiać o chorobie.

Nikt nie może cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie.
Maria Robinson

Jak?
Zostań naszym wolontariuszem. Zgłoś swoją kandydaturę. Potrzebujemy osób które będą zgodnie z prawem i naszym statutem oraz misją promować walkę z nowotworami, wspierać innych i czerpać radość z pomagania innym. Podziel się z innymi zdobytą informacją, podziel swoją historią lub zwyczajnie wesprzyj złotówką (już niedługo zostaniemy organizacją pożytku publicznego).