Frankie na mistrzostwach Europy ORC w Gdańsku!

Kilkuset żeglarzy z dwunastu europejskich krajów przypłynęło do gdańskiej mariny by zmierzyć się w wyścigu Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017. W mistrzostwach Europy formuły ORC ścigało się ponad 80 jachtów.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: minister sportu i turystyki Witold Bańka, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni Wiesław Piotrzkowski. Organizatorem mistrzostw był Pomorski Związek Żeglarski (przedstawicielami: Łukasz Trzciński i Michał Korneszczuk) oraz Miasto Gdańsk. Mistrzostwa wspierane były przez wspaniałych sponsorów ( Dr Irena Eris, Granaria, BMW Zdunek, Polska Grupa Odlewnicza SA, Pantaenius, North Sails, Raymarine, BAŁTYK Fabryka Czekolady, Selden, Tyskie, Oliva i VBW Engineering) oraz partnerów regat (ORC, Gdański Ośrodek Sportu, Wolontariat Miasta Gdańska, DAD, PZŻ i Fundacja HELIOS). Ambasadorami Dr Irena Eris European Championship Gdańsk 2017 zostali aktorzy Monika Kwiatkowska i Antoni Pawlicki – członkowie załogi jachtu „GoodSpeed”. Natomiast patronat medialny nad imprezą objęli: Canal+ Sport, Gazeta Wyborcza, Radiowa Trójka, Wprost, Playboy, Esquire, Harper’s Bazaar, Newseria Lifestyle, IMM, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Visit Gdańsk, Żagle, W Ślizgu i Żeglarski.info.

Podczas uroczystości zakończenia Mistrzostw Europy 29 lipca 2017r. w miasteczku regatowym (Marina Gdańsk – ul. Szafarnia 6) zostały nagrodzone zwycięskie załogi. Fundacja NIE MA CZASU miała przyjemność wziąć udział w tym sportowym wydarzeniu i poczuć atmosferę tego fantastycznego święta. Należy tu podkreślić, że mistrzostwa w żeglarstwie morskim po 20 latach wróciły do Polski!

Zatem tym bardziej, wyjątkowym wydarzeniem była dla nas możliwość wręczenia, przez Przedstawiciela Fundacji NIE MA CZASU - Prezesa Agnieszkę Skalską, statuetek dla Niezłomnych podczas Dr Irena Eris ORC ME Gdańsk 2017.
Nagrodziliśmy 3 załogi, które musiały podczas tych regat radzić sobie w trudnych warunkach morskich z przeciwnościami. Byli jak nasz Frankie - wytrwali, niezłomni i uparci w dążeniu do celu. Pomimo trudności, walczyli w pięknym stylu, pomagając innym.

Jedną z nagrodzonych załóg była jedyna polska kobieca drużyna regatowa Shekle.
Team powstał w 2016, a tworzy je 11 żeglarek z róźnych stron Europy. Shekle popularyzują wśród kobiet żeglarstwo regatowe na morskich jachtach! Dla nas było to niesamowicie miłe spotkanie!

Dziękujemy organizatorom Dr Irena Eris European Championship, POZŻ i Miastu Gdańsk za doskonałą organizację imprezy żeglarskiej, oraz wszelkim sponsorom wspierającym to wspaniałe wydarzenie. Gratulujemy stworzenia cudownej żeglarskiej atmosfery na polskim Pomorzu.